Пристендовий урок з української літератури в 5 класі вчителя Багринівської ЗОШ І – ІІІ ст. Заболотнюк М.Г.на тему презентация

Содержание

Мета: навчальна: продовжувати роботу над казковою повістю Г.Малик  «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії», навчати учнів аналізувати особливості жанру повісті-казки, розуміти символіку образів розвивальна: формувати вміння переказувати твір, характеризувати героїв, аналізувати

Слайд 1Пристендовий урок з української літератури в 5 класі вчителя Багринівської ЗОШ

І – ІІІ ст. Заболотнюк М.Г. на тему

“ Елементи незвичайного у творі Галини Малик «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії». Символіка країни Недоладії та її мешканців. Морально-етичні проблеми у повісті-казці:добро і зло,відповідальність за свої вчинки,вміння долати перешкоди на шляху до мети.”


Слайд 2 Мета: навчальна: продовжувати роботу над казковою повістю Г.Малик  «Незвичайні пригоди Алі в

країні Недоладії», навчати учнів аналізувати особливості жанру повісті-казки, розуміти символіку образів розвивальна: формувати вміння переказувати твір, характеризувати героїв, аналізувати роль художніх засобів, пояснювати значення діалогів у творі, розвивати творчі здібності, фантазію, комунікативні вміння виховна: формувати дбайливе ставлення до свого життя, до інших людей, виховувати щирість, відкритість, наполегливість, відповідальність за свої вчинки Обладнання:  портрет письменниці, ілюстрації, роздатковий матеріал, текст повісті-казки, мультимедійні засоби навчання,проекти учнів

Слайд 3
Епіграф уроку:
Не відкладай на завтра те,
що маєш зробити сьогодні.

Народна мудрість


Слайд 4  Хід уроку


Слайд 5I. Організація класу

Взаємопобажання учнів.
Я бажаю тобі……


Слайд 6
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Вдома ви повинні були дочитати повість

– казку Галини Малик, скласти план і підготувати міні – проекти. III. Оголошення теми і мети уроку



Слайд 7ІV. Актуалізація опорних знань.
Розповісти стисло біографію Галину Малик.
Що ви знаєте про

творче життя сучасної дитячої письменниці.



Слайд 8Гра «Впіймай помилку» Прочитайте цитати з повісті-казки, знайдіть та виправте помилки
«…Знаєш,

що це за країна? Звичайно, не знаєш! – поспіхом сам собі відповів Недоладько. Тут живуть усі доведені до ладу справи!»


(не доведені)


Слайд 9
«…А ти знаєш, чому я боюся свого Першого

Недорадника? Бо він зазіхає на мою корону! – плаксиво сказав Недороль Десятий. – Мене рятує тільки те, що у нього немає рук»


(голови)

Слайд 10
«…- Цікаво, чи всі бажання тут виконуються? – голосно промовила Аля.

Їй дуже захотілося сметани»


(морозива)

Слайд 11
«… Інструкція № 12. Як перенестися до країни Недоладії.

Рівно о 16 годині, коли хвилинна стрілка затулить годинну, стати перед годинником…»


(о 12 годині)

Слайд 12Тести
1. В.
2. А.
3. В.
4. Б.
5. В.
6. Б.
7. А.
8. Б.



Слайд 13

Заповнити таблицю
Фантастичне Реальне

 
 


Слайд 14
V. Мотивація навчальної діяльності


Робота з епіграфом.

Слайд 15
VІ. Опрацювання навчального матеріалу
1. Евристична бесіда
Хто така

Аля?
Як ми вперше з нею знайомимося?
Про яку рису Алі читач дізнається з перших сторінок повісті?
Знайдіть і зачитайте портрет Алі.
Яка ж це країна – Недоладія? Опишіть її.
Опишіть місто Недоград.
Хто є мешканцями країни Недоладії?
Отже, які проблеми порушуються в повісті-казці?


Слайд 16Проблеми у повісті


Слайд 17Вибіркове читання
Опис Алі


Слайд 18 ГОЛОВНА ГЕРОЇНЯ – ДІВЧИНКА АЛЯ
Почне малювати - кине, бо

набридло. Почне щось ліпити з пластиліну - кине, бо нудно. Почне вишивати - кине, бо нецікаво. Навіть заплестися їй ні разу не вдавалось до кінця. Заплете одну кіску, а за другу не береться. Так і ходить цілий день - одна коса заплетена, друга - ні. Через це з нею завжди траплялися якісь неприємності".

Дівчинку Галинку називають Алею. Вона ніколи нічого не доводить до кінця: недоїдала, недопивала.


Слайд 19- Яким був будинок Недочеревика? Зачитайте


Слайд 20Зачитайте епізод, як з’явився злий карлик Недочеревик


Слайд 21 КРАЇНА НЕДОЛАДІЯ
Розташована на березі озера без

води
Зачарована країна
Тут живуть усі недороблені справи
Дороги звідси немає
Правитель – Недороль Десятий

Слайд 22 МІСТО НЕДОГРАД Чим вразило Алю місто?Підтвердіть свої слова текстом
Кривулясті

вулички
Будинки-розвалюхи
Купи сміття із недороблених речей
Старовинний годинник із однією стрілкою


Слайд 23
Вправа на уважність. Дібрати точне слово у речення
Не встигла дівчинка

(схаменутися, опам’ятатися, отямитися), як опинилася на березі озера.
Таке місто може хіба що приснитися у (кошмарному, страшному, примарному)сні.
Недороль потягнув дівчинку до дверей, які вели до (Тронної, Королівської, Святкової) зали.


Слайд 24
Вправа на уважність. Дібрати точне слово у речення
Не встигла дівчинка (схаменутися,

опам’ятатися, отямитися), як опинилася на березі озера.
Таке місто може хіба що приснитися у (кошмарному, страшному, примарному)сні.
Недороль потягнув дівчинку до дверей, які вели до (Тронної, Королівської, Святкової) зали.


Слайд 25Гра – загадка «Загублені речі»


Слайд 29
Захист учнями міні –проектів


Міні - проект «Ілюстратор»



Слайд 30
  Характеристика персонажів твору Характеристика образу Алі
 Якою була Аля спочатку?
Якою

стала дівчинка?


Слайд 31
Аля до того, як потрапила в країну Недоладію










 


Слайд 32
Аля після повернення додому з країни Недоладії


Слайд 33
Робота з прислів’ями, приказками
Знайдіть прислів’я, що розкривають характер Алі.
Відстанеш

годиною – не здоженеш родиною.
Будь господарем своєму слову.
Без охоти нема роботи.
Вік живи – вік учись. Косо, криво, аби живо. Стук-грюк, аби з рук.


Слайд 34
Характеристика образу Недоладька
(Учні самостійно підбирають

цитатний матеріал за планом характеристики на слайді) (Слайд №10)
-Характер; - опис зовнішності;
- ставлення до Алі;
- яким стає в кінці твору;
- ставлення до Недоладії.

Слайд 35
Характеристика образів Недороля Х та Першого Недорадника
(за варіантами)      

                          Недороль Х - Боїться І Недорадника; - неохайний; - любить їсти ліщинові горішки; - уміє грати на музичних інструментах; - щиросердний; - самотній; - веде себе зовсім не як король; - влаштувався працювати нічним сторожем.

Слайд 36
                     Перший

Недорадник - злий, хижий; - жорстокий; - хитрий; - носить шолом, так як не має голови; - мріє стати королем країни Недоладії, - коли Аля його домальовує – зникає з Недоладії і зараз висить домальований у неї над столом.

Слайд 37
V.Закріплення вивченого матеріалу.
Робота в групах
Складіть сенкан
I група (складає сенкан, якою Аля була спочатку

Аля.
II група (складає сенкан, якою Аля стала після повернення з Недоладії Аля.


Слайд 38
Аля.
2.                Неохайна, лінива.
3.                Недороблює, не слухає, не виконує.
4.                Аля недороблює свої

справи.
5.                Нечупара


Слайд 39
Аля.
2.                Охайна, відповідальна.
3.                Працює, виконує, встигає.
4.                Аля відповідає за свої вчинки.
5.               

Відповідальна дівчинка


Слайд 40. Самостійна робота Складіть табличку «Герої з добрими та злими рисами характеру»
Герої

з добрими рисами характеру   Герої зі злими рисами характеру - Недоладько                                           - Перший Недорадник - Аля - Недоладці - Недочеревик - Недороль Х - Недопопелюшка
Взаємоперевірка
Які герої переважають?


Слайд 41Робота в групах
Колективний міні -

проект «Художник»
Самостійно намалюйте Алю так, як вони собі уявляють (на одному аркуші – якою Аля була спочатку, на іншому аркуші – якою стала дівчинка після повернення з країни Недоладії)


Слайд 42
Бесіда
Прийшов час прощатися з героями казки й повертатися з цікавої подорожі

додому.
– Що б ви взяли на згадку про цю мандрівку?
– Чи було цікаво читати повість і чому?
– У який момент за долю героїні ви переживали особливо?
– Які сторінки повісті хотіли б перечитати ще раз?
– Чи запропонували б ви прочитати цю казку своїм батькам?
«Незакінчене речення».
– На сьогоднішньому уроці для мене найбільшим відкриттям було… .
– Інформація, отримана на уроці, дозволяє зробити висновок… .
– Сьогодні я дізнався…; навчився…; зрозумів…; змінив погляд на…; мені сподобалось... .
– На уроці мені було… .
– Удома я розповім батькам (сестрі, брату) про...


Слайд 43VІІ. Оцінювання


Слайд 44
VІІІ.

Домашнє завдання
1.Написати листа одному з героїв казкової повісті Г.Малик з порадами, як стати кращим.
2. Скласти словничок одного з героїв.
 


Слайд 45Дякую за увагу!


Обратная связь

Если не удалось найти и скачать презентацию, Вы можете заказать его на нашем сайте. Мы постараемся найти нужный Вам материал и отправим по электронной почте. Не стесняйтесь обращаться к нам, если у вас возникли вопросы или пожелания:

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Что такое ThePresentation.ru?

Это сайт презентаций, докладов, проектов, шаблонов в формате PowerPoint. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами с другими пользователями.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика