К?лем та?ырыбына есептер шы?ару презентация

Сауалнама. 11 сынып Осы пән саған ұнай ма? а) ия ә) жоқ б) әрқалай Математика сабағындағы қандай жұмыс түрлері ұнайды? а) өмірмен байланыстыру

Слайд 1№45 «Ақ Орда» мектеп-гимназиясы

11 сынып


Досымова Меруерт
Нұрмағамбетқызы




Шиелі кенті
2009 -жыл
Көлем тақырыбына есептер

шығару

Слайд 2Сауалнама. 11 сынып

Осы пән саған ұнай ма?
а) ия

ә) жоқ б) әрқалай
Математика сабағындағы қандай жұмыс түрлері ұнайды?
а) өмірмен байланыстыру
ә) мамандыққа бағдарлау
б) практикалық сабақ
Сабақтың қандай формасын қалайсың?
а) жеке ә) топтық б) ұжымдық
Осы пәнді келешекте өз мақсатыңа қолдана аласың ба?
а) ия ә) жоқ б) мүмкіндігімше


Слайд 3

Сауалнама нәтижесі




Слайд 4Сабақтың тақырыбы:
Көлем тақырыбына есептер шығару


Слайд 5

Дамытушылық:
Логикалық бейнелік
есептер арқылы
оқушылардың бағдарлы
іскерлік
құзыреттілігін
дамыту.

Тәрбиелік:
Сызба

жұмыстарын
салуда этетикалық
тәрбие және
кәсіптік
бағдар беру.


Білімділік:
Планиметрия мен
стереометрия
негіздеріне
сүйеніп, көлем
тақырыбына
есептер шығарту.

Сабақтың мақсаты:


Слайд 6
Сабақтың түрі: дәстүрлі емес
Сабақтың типі: дамыту сабағы
Оқыту әдісі: индуктивті,

дедуктивті, иллюстративтік
Пәнаралық байланыс: сызу, алгебра,психология, физика, химия
Сабақтың көрнекілігі: бағалау парағы, бейне слайдтар

Слайд 7

Сабақтың жоспары
1. Ұйымдастыру.
2.

Үй тапсырмасын тексеру.
3. Нені білу керек? а) толықтыру сынағы
ә) сәйкестік сынақ
б) еске түсіру сынағы.
4. “Өзіңді бағалай білесің бе?”
5. Болашақ үйімнің моделі.
6. Есептер шығарту.
7. Бағалау.
8. Үйге тапсырма беру.
9. Қорытындылау.




Сабақтың жоспары
1. Ұйымдастыру.
2. Үй тапсырмасын тексеру.
3. Нені білу керек? а) толықтыру сынағы
ә) сәйкестік сынақ
б) еске түсіру сынағы.
4. “Өзіңді бағалай білесің бе?”
5. Болашақ үйімнің моделі.
6. Есептер шығарту.
7. Бағалау.
8. Үйге тапсырма беру.
9. Қорытындылау.


Слайд 8Сабақтың барысы
1.Ұйымдастыру (сәлемдесу, қатысым тексеру, дайындықтарын бақылау)





2.Үй тапсырмасын тексеру (интерактивті тақта

арқылы эталон бойынша тексеру)
№23


Слайд 9Нені білу керек?
а) толықтыру сынағы


Слайд 10
ә) Сәйкестік сынақ

Призма V= SH
Параллелепипед

V=1/3SH
Пирамида V=πR2H
Қиық пирамида V=1/3 πR2H
Цилиндр V= 4/3πR3
Конус V= πH2(R-H/3)
Қиық конус V=2/3 πR2H
Шар V= 1/3πH(R12+R1*R2+R22)
Сектор V= πH2(R-H/3)
Сегмент V=a*b*c

Слайд 11 б) Еске түсіру сынағы










Бер: Призма
Sтаб=64см2

H =7см
Т/к: V

Бер: Пирамида
Sтаб=48см2
H =12см
Т/к: V

Бер: Цилиндр
R=2м
H =3м
Т/к: V

Бер: Конус
R=3м
H =4м
Т/к: V

Бер: Шар
R=6м

Т/к: V

448 см3

192 см3

12π м3

12π м3

288π м3


Слайд 12
4. “Өзіңді бағалай білесің бе?”

Шарты: көзімізді жұмамыз, музыка ойналады.
Алдарыңда орман тұр.

Ол қалың ба, сирек пе өздеріңіз
таңдаңыздар. Орманға жүргінші жолымен келе жатырсыз, тар
ма ,әлде кең бе? Жолдан шилан көресіздер. Аласыз ба, жоқ па оны өздеріңіз біліңіздер. Алдыңыздан үй кездесті, ол үйге соғасыз ба, соқпайсыз ба? Келе жатырсыз алдыңызда қақпа тұр, айналып немесе ары қарай өтесіз бе, әлде кейін қайтасыз ба? Егерде өтсеңіз алдыңызда құмыра тұр. Ол жез бе, темір ме таңдаңыздар. Келе жатып бір үйір жылқыға тап боласыз.
Жақындайсыз ба, әлде алыстан бақылап қарайсыз ба? Келе
жатырсыз, алдыңызда теңіз кездеседі. Ол теңіз буырқанып жатыр немесе бірқалыпты. Теңіз үстінде шағаланы көресіз – ол ұшып жүр ме, әлде су бетінде жүзіп жүр ме?

Слайд 13
Жауабы:
Егерде ну орман көрсеңіз – болашағыңызда көп жоспарларыңыз бар екендігі, сирек

көрсеңіз болашағыңыз бұлыңғыр.
Тар жол таңдасаңыз – қиындықтар көп, кең жол таңдасаңыз оңай шыға аласыз.
Үйге соқсаңыз үйдің адамы, соқпасаңыз көп үйге көңіл бөлмейсіз.
Қақпадан өтсеңіз – қиындықты өзің шешесің, өтпесең – қиындықтан айналып жүресің.
Құмыра – шыққан тегің
Ат-әйел-адам ер адамдармен қарым-қатынасы
Теңіз – темперамент
Шағала - әйелдер мен еркектердің ортасындағы қарым-қатынасы




Слайд 15

№7.
Ұсақ тастың үймесі конус
пішіндес, оның табан
радиусы 2м, ал жасаушысы 2,5 м
. Үйме тастың көлемін табыңдар.
Жауабы: 6,3 м3

№26.
Су ағатын құбырдың қимасы
табаны 1,4м, биіктігі 1,2м-ге тең,
теңбүйірлі үшбұрыш тәрізді
болып келген
Жауабы: 6048 м3/ сағ


№23.
Алтыбұрышты дұрыс призманың
ең үлкен диагональдық қимасының
ауданы 4м2, ал қарама-қарсы екі бүйір
жағының арақашықтығы 2м
болады.Призманың көлемін табыңдар.
Жауабы: 6 м3




№39.
Пирамиданың табаны – қабырғалары
9м және 12м болатын тік төртбұрыш:
барлық бүйір қырлары
12,5 м-ге тең.
Пирамиданың көлемін табыңдар.
Жауабы: 360 м3



Есептер шығару


Слайд 16



Менеджер
Дәнекерлеуші
Дизайнер
Бояушы
Сылақшы
Құрылысшы
Инженер-
техник
Ағаш шебері
Прораб
Технолог
Архитектор


Слайд 17
8. Үйге тапсырма беру

№33 есеп.
Әр оқушы өз үйінің көлемін табу.



Обратная связь

Если не удалось найти и скачать презентацию, Вы можете заказать его на нашем сайте. Мы постараемся найти нужный Вам материал и отправим по электронной почте. Не стесняйтесь обращаться к нам, если у вас возникли вопросы или пожелания:

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Что такое ThePresentation.ru?

Это сайт презентаций, докладов, проектов, шаблонов в формате PowerPoint. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами с другими пользователями.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика