Форми організації навчання у вищому навчальному закладі презентация

Содержание

ФОРМИ ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ У ВНЗ Контрольні заходи Практична підготовка Самостійна робота студентів Виконання індивідуальних завдань Навчальні заняття

Слайд 1НУ “Львівська політехніка”

ФОРМИ ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАННЯ У ВНЗ



доктор педагогічних наук,

професор

СУШЕНЦЕВА Лілія Леонідівна

Слайд 2

ФОРМИ ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ У ВНЗ



Контрольні заходи

Практична підготовка
Самостійна робота студентів
Виконання індивідуальних

завдань



Навчальні заняття



Слайд 3Це зовнішня узгоджена діяльність суб’єктів навчального процесу, якій притаманні такі ознаки:

визначеність у часі, періодичність, постійність складу учасників, єдність дидактичної мети.

Слайд 4Лекція
Практичне заняття
Семінарське заняття
Лабораторне заняття
Індивідуальне заняття
Консультація




Слайд 5ЛЕКЦІЯ


Слайд 6ТИПИ ЛЕКЦІЙ
вступна лекція
установочна лекція
традиційна (поточна) лекція
проблемна лекція
лекція-бесіда (діалог

з аудиторією)
лекція-дискусія
тематична лекція з елементами евристичної бесіди
лекція прес-конференція
лекція-консультація
оглядова лекція
заключна лекція…


Слайд 7СТРУКТУРА ЛЕКЦІЇ
Тема:
Мета: освітня -
виховна -

розвиваюча –
Вид заняття:
Тип:
Наочність:
Міжпредметні зв’язки:


Слайд 8СТРУКТУРА ЛЕКЦІЇ
Хід лекції:
І. Організаційний момент
ІІ. Вступ
Актуалізація опорних знань студентів;
Мотивація пізнавальної

діяльності студентів;
Повідомлення теми лекції:
План
1.
2.
Завдання на самостійну роботу:
Рекомендована література:



Слайд 9СТРУКТУРА ЛЕКЦІЇ
ІІІ. Основна частина
(послідовно розкривається зміст теми відповідно до

плану)
 
ІV. Висновки

V. Відповіді на питання студентів
(або ж, навпаки, поставити питання студентам)



Слайд 10  - формулювання теми;

- визначення основної ідеї (цільова установка лекції);
- складання плану лекції;
- знайомство з бібліографією та вивчення наукової і методичної літератури;
- відбір фактичного матеріалу;
- формулювання часткових і загальних висновків;
- підбір наочного матеріалу;
- складання конспекту лекції;
- режисура лекції.





Слайд 11СЕМІНАРСЬКЕ ЗАНЯТТЯ


Слайд 12ТИПИ СЕМІНАРСЬКИХ ЗАНЯТЬ
- семінар з використанням евристичної бесіди:
- семінар-диспут:
- семінар

з виступами студентів:
- міждисциплінарний семінар:
- комбіноване семінарське заняття:
- семінар-практикум

Слайд 13СТРУКТУРА СЕМІНАРСЬКОГО ЗАНЯТТЯ
Тема:
Мета: освітня -
виховна

-
розвиваюча –
Вид заняття:
Тип:
Наочність:
Міжпредметні зв’язки:


Слайд 14СТРУКТУРА СЕМІНАРСЬКОГО ЗАНЯТТЯ
Хід заняття:
І.Організаційний момент
ІІ. Вступ
Актуалізація опорних знань студентів;
Мотивація пізнавальної діяльності

студентів;
Повідомлення теми семінару:
 План
1.
2.
3.




Слайд 15СТРУКТУРА СЕМІНАРСЬКОГО ЗАНЯТТЯ
ІІІ. Основна частина. Обговорення питань, винесених на семінар
(послідовно обговорюються

відповідно до плану)
 ІV. Підведення підсумків семінару (викладач робить спільно із студентами загальні висновки, аналізує виступи студентів, оцінює їх)
 V. Повідомлення теми наступного семінару, плану, рекомендованої літератури




Слайд 17СТРУКТУРА ПРАКТИЧНОГО ЗАНЯТТЯ
Тема:
Мета: освітня -
виховна

-
розвиваюча –
Вид заняття:
Тип:
Наочність:
Обладнання:
Міжпредметні зв’язки:


Слайд 18СТРУКТУРА ПРАКТИЧНОГО ЗАНЯТТЯ
Хід заняття.
І.Організаційний момент
ІІ. Перевірка домашнього завдання (перевірка раніше вивченого

матеріалу)
Актуалізація опорних знань студентів
Мотивація пізнавальної діяльності студентів
Повідомлення теми заняття:
Завдання (для студентів):

Слайд 19СТРУКТУРА ПРАКТИЧНОГО ЗАНЯТТЯ
ІІІ. Викладення нового матеріалу
 ІV. Закріплення нового матеріалу
 V. Самостійна робота

студентів (практична робота)
Вступний інструктаж
Поточний інструктаж
Заключний інструктаж
VІ. Підведення підсумків заняття
VІІ. Домашнє завдання
 

Слайд 20ФОРМИ ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ


Слайд 21ФОРМИ ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ


Слайд 22ЛАБОРАТОРНЕ ЗАНЯТТЯ


Слайд 23ТИПИ ЛАБОРАТОРНИХ ЗАНЯТЬ
Типи лабораторних занять:
традиційне лабораторне заняття;
дослідне лабораторне заняття.
Лабораторне заняття включає:

проведення поточного контролю підготовленості студентів до виконання конкретної лабораторної роботи, виконання завдань теми заняття, оформлення й індивідуальний звіт з виконаної роботи та його захист перед викладачем.

Слайд 24СТРУКТУРА ЛАБОРАТОРНОГО ЗАНЯТТЯ
Тема:
Мета: освітня –
виховна


розвиваюча –
Вид заняття:
Тип заняття:
Наочність:
Обладнання:
Міжпредметні зв’язки:
Місце проведення:
Час проведення:


Слайд 25СТРУКТУРА ЛАБОРАТОРНОГО ЗАНЯТТЯ
Хід заняття:
І.Організаційний момент.
ІІ. Вступний інструктаж
Перевірка вивченого матеріалу
Актуалізація опорних знань

студентів
Мотивація пізнавальної діяльності студентів
Повідомлення теми заняття:
Завдання (для студентів)
Видача інструкційних карт
Пояснення ходу виконання лабораторної роботи
Повторення правил техніки безпеки




Слайд 26СТРУКТУРА ЛАБОРАТОРНОГО ЗАНЯТТЯ
ІІІ. Поточний інструктаж (самостійна робота студентів)
Викладач здійснює обходи робочих

місць студентів і надає (в разі необхідності) допомогу студентам. Здійснює індивідуальний, груповий інструктаж.
ІV. Заключний інструктаж
Здача звітів, виставлення оцінок
 V. Підведення підсумків заняття
 VІ. Домашнє завдання
 VІІ. Прибирання робочих місць
 




Слайд 27мета роботи наперед точно визначена;
обладнання, прилади, інструменти наперед підібрані і в

підготовленому вигляді запропоновані студентам;
методика та послідовність операції наперед точно відпрацьовані і зведені в інструкційну карту;

Слайд 28підготовлені форми звітної документації;
характером роботи є операції, що підтверджують закони, які

студенти раніше вивчали;
результат, який повинен бути одержаний у роботі, відомий студентам.

Слайд 29визначена тема і мета роботи;
студенти самостійно під керівництвом викладача розробляють відповідні

вимоги до виконання роботи;
прилади та інструменти, що зберігаються в лабораторії, видаються студентові на вимогу;

Слайд 30методику і послідовність роботи, форми фіксації її результатів розробляє сам студент

під керівництвом викладача на основі досвіду, одержаного при виконанні проведених раніше робіт;
характер роботи – дослідження явищ з метою находження невідомих студентові залежностей;
результат роботи студентові наперед невідомий.

Слайд 31ІНДИВІДУАЛЬНЕ ЗАНЯТТЯ


Слайд 32КОНСУЛЬТАЦІЯ


Слайд 33ТИПИ КОНСУЛЬТАЦІЙ


Слайд 35КРИТЕРІЇ ОЦІНКИ ЛЕКЦІЇ


Слайд 36КРИТЕРІЇ ОЦІНКИ ЛЕКЦІЇ


Слайд 37КРИТЕРІЇ ОЦІНКИ ЛЕКЦІЇ


Слайд 38ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!


Обратная связь

Если не удалось найти и скачать презентацию, Вы можете заказать его на нашем сайте. Мы постараемся найти нужный Вам материал и отправим по электронной почте. Не стесняйтесь обращаться к нам, если у вас возникли вопросы или пожелания:

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Что такое ThePresentation.ru?

Это сайт презентаций, докладов, проектов, шаблонов в формате PowerPoint. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами с другими пользователями.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика