Поняття інформації, даних, інформаційного повідомлення презентация

Содержание

Мета: сформувати: • поняття інформації, даних, інформаційного повідомлення; • поняття про інформаційну надлишковість повідомлень; • поняття про інформатику як науку та галузь діяльності людини; пояснити: • способи подання повідомлень; • способи

Слайд 1Розробка уроку інформатики
на тему :

"Поняття інформації та способів її подання"

Методичний кабінет відділу освіти Жашківської райдержадміністрації Житницька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Жашківської районної ради Черкаської області

Виконав: вчитель фізики та інформатики Житницької ЗОШ І-ІІІст. Підпалок Володимир Васильович


Слайд 2Мета:
сформувати:
• поняття інформації, даних, інформаційного повідомлення;
• поняття про інформаційну надлишковість повідомлень;

поняття про інформатику як науку та галузь діяльності людини; пояснити:
• способи подання повідомлень;
• способи оцінювання кількості інформації;
розглянути:
• види повідомлень;
• одиниці вимірювання довжини двійкового коду: біт, байт, кілобайт, мегабайт, гігабайт, терабайт;
• правила техніки безпеки в кабінеті інформатики;
навчити:
визначати довжину двійкового коду повідомлення.
Базові. поняття й терміни: інформатика, інформація, повідомлення, кількість інформації.

Слайд 3Хід уроку

Організаційний етап

Ви починаєте вивчати новий предмет — інформатику.
Інформатика

— це широка галузь новітніх технологій, пов'язаних з інформаційною діяльністю людини.
Інформатика як наука досить молода: вона сформувалась у другій половині XX століття, але вже стала необхідною складовою освіти сучасної людини. Англійський варіант назви інформатики звучить як Computer Science — комп'ютерна наука. Найвидатнішим досягненням у цій галузі було створення персональних комп'ютерів, які швидко стали невід'ємною частиною повсякденного життя. Завдяки комп'ютерам ви відкриваєте для себе не лише нові ігри та розваги, а й вікно в неосяжний світ Інтернету, у світ створення комп'ютерних зображень, текстів, різноманітних математичних обчислень.

Яку роль відіграють інформація, інформатика, інформаційні технології в житті сучасної людини? На це та інші питання ми спробуємо дати відповідь, вивчаючи тему «Інформація. Інформаційні процеси та системи» (тема розрахована на 2 уроки

Слайд 4Інформація — це новини, факти, знання, отримані в результаті пошуку, вивчення,

спілкування тощо;

Інформація – це відомості про об’єкти і явища навколишнього світу, їх властивості, які підвищують рівень обізнаності людини;

Інформація – це загальнонаукове поняття, яке включає обмін відомостями між людьми.
Інформація походить від латинського слова “informatio”, що означає: роз'яснення, ознайомлення, переказ.

II. Оголошення теми уроку

III. Вивчення нового матеріалу


Слайд 5Інформація

– це відомості про об'єкти і явища,
які підвищують рівень обізнаності об'єкта,
який сприймає цю інформацію.

Слайд 6Повідомлення – це послідовність сигналів
різної природи: звуків, текстів, зоображень, жестів

тощо.

Слайд 7Повідомлення
розрізняють
за формою подання:


Слайд 8Форми подання повідомлень


Слайд 9Види повідомлень за способом сприйняття


Слайд 10Інформаційні процеси
Інформацію можна:
збирати та сприймати,
зберігати і накопичувати,
передавати і поширювати,


опрацьовувати,
створювати,
захищати,
використовувати в своїй практичній діяльності.


Слайд 11Збирання інформації


Слайд 12ЗБЕРІГАННЯ ІНФОРМАЦІЇ
Зберігання інформації – це процес фіксування повідомлень на матеріальному носії.

Є різні види зберігання інформації:

Види зберігання інформації:


Слайд 13ПЕРЕДАВАННЯ ІНФОРМАЦІЇ
Передавання інформації – це процес переміщення повідомлень
від джерела до

приймача.

Слайд 14Опрацювання інформації
Опрацювання інформації – це отримання нової

інформації з наявної.


Опрацювання інформації

– одна з основних

операцій, яка виконується з інформацією, і є

головним засобом збільшення її обсягу і

різноманітності.

Слайд 15Інформатика
Інформатика – це наука про інформацію та інформаційні процеси.
Основа інформатики –

інформаційні технології – сукупність засобів і методів, за допомогою яких здійснюються інформаційні процеси в усіх сферах життя і діяльності людини.
Основні напрямки інформатики:
-Теорія інформації
-Математичне моделювання
-Теорія штучного інтелекту
-Системний аналіз
-Біоінформатика
-Соціальна інформатика
-Розробка обчислювальних систем і програмного забезпечення
-Комп'ютерна графіка, анімація, засоби мультимедіа
-Телекомунікаційні системи і мережі
-Інформатизація виробництва, науки, освіти, медицини,торгівлі, промисловості, сільського господарства та інших галузей людської діяльності.

Слайд 16Кодування повідомлень
Кодування повідомлень – їх подання у певному вигляді
за допомогою

деякої послідовності знаків.

У сучасному світі поширені системи кодування інформації за допомогою фіксованого набору символів, який називають алфавітом.


Слайд 17Двійкове кодування
У комп'ютерних системах загальноприйнятим є кодування
інформаційних повідомлень за допомогою

лише двох символів,
які називають двійковими цифрами
й умовно позначають як “0” та”1”, оскільки сучасні комп'ютери
здатні обробляти сигнали, які можуть мати лише 2 стани.





Розімкнений стан – 0

Замкнений стан – 1


Слайд 18Вимірювання довжини двійкового коду
Послідовність двійкових цифр називають двійковим кодом.
Біт – один

розряд двійкового коду
Байт – послідовність із восьми бітів.

1 кілобайт (1 Кбайт) – 1024 байти;
1 мегабайт (1 Мбайт) – 1024 Кбайт;
1 гігабайт (1 Гбайт) – 1024 Мбайт;
1 терабайт (1 Тбайт) – 1024 Гбайт;


Слайд 19ІV. Практична частина

Приклад 1. Людина після ДТП в лікарні.
Маємо показники самопочуття

хворого-пацієнта: температура,
тиск, пульс, які вимірює медсестра.
Хірург отримує ці повідомлення і робить висновки про
стан хворого і можливі дії медперсоналу.
Хто є об’єктом дослідження? Хто чи що є джерелом інформації?
В даному випадку джерело інформації співпадають з об’єктом,
який нас цікавить.
Приклад 2. Робота довідкової служби 09.
Користувач телефонної мережі робить запит для отримання
номера телефону конкретної людини, вказавши її адресу
(повну чи часткову) і прізвище (з ініціалами чи без).
Завдання довідки – аналізуючи всі ці дані задовольнити запит клієнта.
Об’єкт дослідження – користувач (дані про людину), джерело інформації – довідка.


Слайд 20IV.Домашнє завдання
1.Й.Я.Ривкінд«Інформатика»9клас,. § 1.1
2.Виконати завдання § 1.1 № 3-9
3. Опрацювати конспект

уроку.

V.Фронтальне опитування:
1. Що нового ви сьогодні дізналися на уроці?
2. Чому наука має назву інформатика?
3. Як людина отримує інформацію з навколишнього світу?
4. Як ви розумієте поняття „повідомлення”? Приклади.
5. Наведіть приклади перетворення інформації в шум.
6. Які властивості інформації ви запам’ятали? Наведіть приклади.
7. Які види інформації ви знаєте?
8. Які інформаційні процеси ви знаєте?

VI.Підсумок уроку.
Отже, сьогодні ми розпочали вивчення нової для вас науки інформатики.
Ознайомилися з поняттям „інформатика”, „інформація”, „повідомлення” та „шум”,
вчилися розрізняти види, властивості інформації;
проаналізували основні інформаційні процеси.


Обратная связь

Если не удалось найти и скачать презентацию, Вы можете заказать его на нашем сайте. Мы постараемся найти нужный Вам материал и отправим по электронной почте. Не стесняйтесь обращаться к нам, если у вас возникли вопросы или пожелания:

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Что такое ThePresentation.ru?

Это сайт презентаций, докладов, проектов, шаблонов в формате PowerPoint. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами с другими пользователями.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика